" Kanada'da Yüksek Lisans Bölümleri ve Fiyatları | EDEX
Fiyat Teklifi Al

Kanada'da Yüksek Lisans

Kanada yüksek lisans / master eğitimi - Kanada yüksek lisans fiyatları - Kanada yüksek lisans başvuru şartları

Kanada Yüksek Lisans / Master Eğitimi

Kanada Yüksek Lisans / Master Eğitimi Hakkında Bİlgiler

Rusya’dan sonra yüz ölçümü olarak 2. En büyük ülke olan Kanada, yüzölçümü olarak ABD’den büyük olmasına rağmen ABD’de 50 eyalet varken Kanada’da sadece 10 eyalet vardır. Üç bölgeden oluşan Kanada’nın şartları el vermediği için, her bölgesinde yaşam bulunmamaktadır. Dünya ortalamasındaki tüm gölleri baz aldığımızda dahi Kanada’daki göllerden daha fazla değildir. Nüfus yoğunluğu yüzölçümüne oranla düşük olan Kanada, eğitimli insanlardan göç kabul etmektedir.

Eğitimli insan sayısı Dünya ortalamasında ilk sıralarda olan Kanada’da, okuma yazma bilmeyen insan yok denecek kadar azdır. Nüfusun yüksek oranı üniversite mezunudur. 

Ülkenin anadili iki tanedir. Biri İngilizce, bir diğeri ise Fransızca’dır. Bundan dolayı bölümünüzü okurken iki dilden birini de tercih etme hakkınız vardır. 

Kanada Yüksek Lisans / Master Eğitimi;

Kanada gerek yaşam kalitesi, gerek ülkenin refah seviyesi bakımından oldukça yükseklerde olmasının yanı sıra eğitim konusunda da bir hayli öncelik tanımaktadır. Diğer ülkelere oranla başarı ortalamalarını daha yüksek tutan Kanada bu konuda taviz vermemektedir. 

Kanada yüksek lisans yaptığınız zaman diplomanız her yerde geçecek ve prestijli bir diploma olacaktır. YÖK tarafından da kabul görülecektir. Dil seviyeniz tam olarak yetmediği takdirde önce eğitim alıp sonra yüksek lisans yapma şansınız vardır.

Kanada Üniversiteleri Başvuru Süreci;

Başvuru süreçleri, üniversiteye göre değişiklik gösterse de genel olarak Eylül, Ocak ve bazı üniversiteler için de Mayıs ayında başlamaktadır. Eğer yüksek lisans için başvuru yapmak istiyorsanız en geç 7 ay öncesinden işlemlere başlamanız gerekir.

Yüksek Lisans / Master Ücretleri; 

Yüksek lisans / master ücretleri tezsiz yaparsanız daha uygun iken tezli yapılan yüksek lisansların ücretleri neredeyse iki katıdır. Elbette ki üniversitenin konumuna, yılı ve kalitesine göre de farklılık gösterir. Tezsiz bir yıl için 10.000 -25-000CAD aralığında seyrederken tezli yapılan yüksek lisans bir yıl için, 25-000-40000CAD aralığındadır. Böyle olması da birçok bütçeye uygunluk sağlamaktadır.

Ayrıca Kanada’da yüksek lisans yaparken haftalık 20 saatte çalışma hakkınız olacaktır. Böylelikle tam zamanlı çalışan birinin aldığı paranın yarası kadar kazanabilir, masraflarınızı karşılayabilirsiniz. 

Kanada da Konaklama ve Yaşam Ücretleri;

Kanada da konaklama ve yaşam ücretleri tercihe göre değişkenlik göstermektedir. Eğer okulun içindeki yurtta kalmak istiyorsanız çok konforlu olmadıkları için en uygun olanlar konaklama tipi olarak çok tercih edilir. Fiyatları, aylık 270-500 CAD aralığındadır.  

Bu yurtların dışında özel yurtlar bulunmaktadır, daha konforlu ve donanımlı olan bu yurt tipleri de tercih edilir, kalan kişi sayısına göre değişkenlik gösteren konaklama tipi aylık 500-1100CAD aralığındadır.Bunların yanı sıra evde kalmayı tercih edenler için de paylaşımlı evler mevcuttur. Bu tip konaklamaların aylık ücretleri ise 450-700 CAD arasındadır. Paylaşımlı evde kalmak istemeyip tek başına eve çıkmak isteyenler ise aylık min. 1000CAD gözden çıkartmış olmalı.

Kanada Yüksek Lisans/Master için Hizmetlerimiz;

  • Bütçe ve hedef doğrultusunda akademik danışmanlık

  • Uygun bölüm ve üniversite araştırması, başvuru ve kabul süreci yönetimi

  • Vize işlemleri ve başvuru süreci yönetimi

  • Konaklama ve ulaşım hakkında danışmanlık

  • Havaalanı karşılama ve transfer hizmeti

  • Ülke, Şehir ve Üniversite oryantasyonu

  • Üniversite kayıt işlemleri

  • Geçici ve kalıcı konaklama temininde danışmanlık

  • İkamet izni ve diğer resmi başvuruda danışmanlık

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız