" İngiltere'de Yüksek Lisans Bölümleri ve Fiyatları | EDEX
Fiyat Teklifi Al

İngiltere'de Yüksek Lisans

İngiltere'de Yüksek Lisans / Master Eğitimi - İngiltere Yüksek Lisans Eğitim Fiyatları - İngiltere Yüksek Lisans Başvuru Şartları

İngiltere'de Yüksek Lisans / Master Eğitimi

İngiltere'de Yüksek Lisans / Master Eğitimi Hakkında Bilgiler

Kaliteli bir eğitim ve her yerde geçecek prestijli bir diploma istiyorsanız, öncelikleriniz arasına her zaman İngiltere’de dahil olacaktır. Aynı zamanda Türkiye’ye yakınlığı da öğrencilere büyük avantaj sağlamaktadır. 

İngiltere’de yüksek lisans yapma imkanı yakalamış kişiler, daha çok tercih edilen, donanımlı bir aday olarak, hep bir adım önde kariyer yolculuklarına devam edeceklerdir. İngiltere’de yüksek lisans yapmayı öğrenciler genellikle imkansız olarak düşünürler. Oysa ki yüksek lisans eğitimi almanın maliyeti neredeyse Türkiye’deki vakıf üniversiteleriyle aynı, Türkiye’de 2 yıl süren yüksek lisans eğitimi, İngiltere’de çoğunlukla 1 yıl sürmektedir. Böylelikle öğrenciler zaman ve maliyetten tasarruf etmiş olacaklar.

Elbette sadece 1 yıllık yüksek lisans eğitimi mevcut değildir. Genellikle Türk öğrenciler, İngiltere için uzun zamanlı vize almakta sorun yaşadıklarından dolayı, İngiltere’de yüksek lisans yapmak istiyorsa, 1 yıllık yüksek lisans programlarını tercih etmek durumunda kalıyor. 

Yüksek Lisans için İngilizcesi ve GNO’su yeterli olmayan öğrenciler, şartlı kabul ile yüksek lisansa başvuru yapabilirler, pre-master programlarına dahil olup, akademik ve dil eğitiminde takviye alarak açığını kapatabilirler. Sınavlarını başarı ile verdikten sonra öğrenciler, yüksek lisans programına başlayabilirler.

İngiltere’de Master Düzeyinde Eğitim 

İngiltere’de master düzeyinde eğitim üçe ayrılmaktadır;

1.Research(Araştırma)

2.Specialised or Advanced Study (Uzmanlaşmış veya ileri çalışma)

3.Professional or Practice(Mesleki veya pratik)

1.Research(Araştırma)

Research yüksek lisans, yani araştırma yüksek lisansında derslere girmek yerine öğrenci, bir eğitmenin gözetiminde kendi başına araştırma yaparak, 30-40 bin kelime uzunluğunda bir tez hazırlar. Bunun sonucunda kazanılan unvana, MRES (Master of Research) adı verilir. 

Genellikle lisansını iyi derece ile bitirmiş ve alanında başarılı çalışmalar yapmış kişiler için olan bu tip programlar çoğunlukla 24 ay sürmektedir. Daha çok akademik kariyer hedef almış kişiler için doğru tercih olacaktır. 

2. Specialised or Advanced Study (Uzmanlaşmış ve ileri çalışma)

Genellikle taught programlar diye geçen bu programlar, belirlenmiş bir program çerçevesinde öğretime dayalı bir yüksek lisanstır.

Bu programlar genel olarak 12 ay civarında sürmektedir. Programın üçte birlik kısmında öğrencinin, araştırma, performans, müzik kompozisyonu veya tez gibi bir sonuç üretmesi gerekir. Çalışma hayatına devam etmeyi ve daha çok profesyonelleşmeyi düşünenler için doğru tercih olacaktır.

3. Professional or Practice (Mesleki ve pratik)

Belirli bir meslek üzerine kariyer yapmak, o alanda eğitim almayı talep edenler için bu program uygundur. Program sürecince staj gibi iş imkanları veya bağımsız projeler içerebilirler.

Bu programa kabul edilmek için aynı ya da benzer bir bölümden iyi dereceyle mezun olmak gerekmektedir.

İngiltere’de MBA (Master of Business Administration)

İşletme alanında yüksek lisans yapmak isteyenler için hazırlanmış bir programdır. Yabancı öğrencilerin popüler tercihlerinden olan MBA eğitimi İngiltere’de hemen her üniversitede verilmektedir.

İş dünyasının temel konularında eğitim veren MBA programı, öğrencilerin liderlik ve yöneticilik becerilerini geliştirmeye yönelik dersler vermektedir. MBA programına kabul şartları üniversitelerin belirlediği kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Fakat bazı kriterleri kesin sağlıyor olması gerekmektedir.

İngiltere'de MBA Şartları;

 • Lisans eğitimi puanını belgeleyen transkript,

 • 2 adet akademik referans, (Lisans eğitiminde ders aldığı akademisyenlerden olmalıdır.)

 • İngilizce yeterlilik sınavı sonucu belgesi,

 • En az iki yıllık iş tecrübesi istemektedir.

İngiltere’de Yüksek Lisans/Master için Hizmetlerimiz;

 • Bütçe ve hedef doğrultusunda akademik danışmanlık,

 • Uygun bölüm ve üniversite araştırması, başvuru ve kabul süreci yönetimi,

 • Vize işlemleri ve başvuru süreci yönetimi,

 • Konaklama ve ulaşım hakkında danışmanlık,

 • Havaalanı karşılama ve transfer hizmeti,

 • Ülke, Şehir ve Üniversite oryantasyonu,

 • Üniversite kayıt işlemleri,

 • Geçici ve kalıcı konaklama temininde danışmanlık,

 • İkamet izni ve diğer resmi başvuruda danışmanlık,

 • Acil durum desteği,

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız