" Avustralya'da Yüksek Lisans Bölümleri ve Fiyatları | EDEX
Fiyat Teklifi Al

Avustralya'da Yüksek Lisans

Avustralya'da Yüksek Lisans / Master Eğitimi - Avustralya Yüksek Lisans Eğitim Fiyatları - Avustralya Yüksek Lisans Başvuru Şartları

Avustralya'da Yüksek Lisans / Master Eğitimi

Avustralya Yüksek Lisans Master Eğitimi Hakkında Bilgiler

Etnik kökenleri çok fazla olan Avustralya’da, ırk ayrımı yapılmaksızın, etik değerler doğrultusunda, huzurlu ve saygın bir yaşam vardır. İklimi ve doğası gereği spor, Avustralya’da yaşayan insanların vazgeçilmezidir. Muhteşem doğası ile uzun vadede tatile gitmişlik hissi veren Avustralya, son dönemlerde en çok tercih edilen ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. 

Eğitim konusunda da çok kaliteli ve saygın üniversiteleri olan, dünyanın her yerinde kabul gören prestijli diploma imkanı veren Avustralya, yüksek lisans için gözde ülkeler arasına girmektedir.

Avusturalya Yüksek Lisans / Master

Avustralya yüksek lisans standartları oldukça yüksektir, eğitime önem veren Avustralya’nın şartları, birçok öğrencinin memnuniyetini sağlamaktadır. Ayrıca YÖK denkliği olan Avustralya, son zamanlarda uluslararası öğrenci oranının hızla arttığı ülke haline gelmiştir. 

Avustralya’da yüksek lisans yapma şansı yakalayanlar, ülkenin sistemine alıştıktan sonra, yüksek lisans bitimi ile yasal çalışma hakları olan 18 ayı orada kalıp full time çalışarak değerlendirebilirler. 

Avustralya Yüksek Lisans / Master Başvuru Süreçleri

Avusturalya başvuru süreçleri için son kayıt günü diye bir şey yok fakat başvurular ne kadar erken olursa süreçler o kadar sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda erken başvuru yapmanız size kontenjanda avantaj sağlamanın yanı sıra burs imkanı da sunacaktır.

Başlamak istediğiniz dönemden bir dönem önce başvurmanız yeterli fakat iki dönem önce araştırmaya başlamanız bilgi toplamanız her zaman sizi doğru karar almaya yönlendirecektir. 

Avusturalya Yüksek Lisans Ücretleri

Avustralya yüksek lisans ücretleri geniş bir skala gözetmektedir. İyi bir eğitim almak istiyorsanız yıllık ortalama 25.000-30.000 AUD'dır. Ücretler okumak istenilen bölüme ve üniversiteye göre, şehre yakınlığına göre değişiklik göstermektedir.

Avustralya Öğrenci Çalışma İzni

Avustralya’da üniversite öğrencileri haftada 20 saatlik çalışma izni elde eder. Çalışıldığı takdirde vergi numarası online olarak alınır ve vergi ödemeniz gerekir. Bu vergi numarası 28 gün içerisinde alınabilmektedir. Çalışılan süre boyunca biriken vergileri ülkeden çıkmadan önce bildiriyor ve vergiler hesaplanıp size geri ödeme yapılmaktadır.

Avustralya Yüksek Lisans Türleri

Avusturalya’da iki tip yüksek lisans yapılmaktadır. Bunlar; 

Master by Research: Araştırmaya dayalı olan bu programlar, akademisyen olarak devam etmek isteyenler için uygundur.

Master by Coursework: İş hayatında daha profesyonel olmak isteyenlere özel tasarlanmış bu program, iş dünyasında başarılı bir kariyer planı isteyenler için uygundur.

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız