" İrlanda Üniversiteleri ve Ücretleri | İrlanda Üniversite Okumak | EDEX
Fiyat Teklifi Al

İrlanda'da Üniversite Eğitimi

İrlanda Üniversiteleri Eğitim Sistemi - İrlanda Üniversite Fiyatları - İrlanda Üniversite Başvuru Şartları

İrlanda Üniversiteleri Eğitim Sistemi

İrlanda Lisans Eğitimi Hakkında Bilgiler

İrlanda üniversiteleri uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında gelir. Gerek kültürel yaşamı, gerek eğitim kalitesi bakımından öğrencileri etkilemeyi başarmıştır. İrlanda’nın öğrencilerine sunduğu çalışma izni sayesinde, eğitim almak için gelen öğrenciler ailelerine masraf çıkartmadan yasal olarak çalışıp günlük giderlerini karşılarlar, dolayısıyla ailelerinin maddi yükünü hafifletirler. Bu da öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerini yükselterek daha bilinçli bir birey olma yolunda ilk adımı atmalarına yardımcı olur. Ayrıca çalıştığınız yerde birçok ülkeden insanlar olacağı için uluslararası arkadaş çevrenizi genişletebilir ve yabancı dilinizi çok çabuk ilerletebilirsiniz.   

Geleceğe yatırım yapmak, eğitim ve kariyer hayatınızda profesyonel hizmet almak istiyorsanız İrlanda üniversite eğitimi tam size göre bir seçenek olacaktır. İrlanda üniversitelerinin fiyatları diğer ülkelere göre daha uygundur. Bu yüzden uluslararası öğrencilerin en çok değerlendirdikleri ülkeler arasına girmeyi başarmıştır.  

İrlanda Üniversite Eğitim Sistemi 

İrlanda üniversite eğitim sistemi öğrencilerine oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır.İrlanda Üniversitelerinde eğitim İngilizce olarak verilmektedir. Bu yüzden İrlanda’da eğitim almak istiyorsanız İngilizce dil beceriniz belirli bir seviyede olması gerekir. Değişkenlik göstermekle beraber ortalama IELTS skoru 6.0 veya TOEFL’dan 80-90 arası bir skor yapması yeterli olacaktır. İrlanda üniversiteleri İngiliz eğitim sistemini benimsemiştir ve bu yüzden öğrencilerine yüksek kalitede eğitim imkânı sunar. 

İrlanda üniversite süresi ortalama 3 yıl yani 6 dönem olarak belirlenmiştir. İrlanda üniversitelerinde eğitim almanız için Türkiye’deki seviye tespit sınavına girmenize gerek yoktur. En önemlisi de İrlanda üniversiteleri eğitim kalitesi bakımından iyi bir derecede olduğu için YÖK denkliği vardır. Bu sayede uluslararası öğrenciler eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkelerinde diplomaları geçerli olacağı için kendi ülkelerinde okuduğu mesleği icra edebilirler. 

İngilizce dil seviyeniz yeterli değilse yine de İrlanda üniversitelerinde eğitim alabilme şansınız var.  

İrlanda Foundation Program ( Hazırlık ) 

Uluslararası öğrencilerin İrlanda eğitim sistemine adapte olabilmeleri için eğitim öncesi hazırlık adı altında Foundation Programına katılmaları istenir. Bu programda üniversitede okumak istedikleri bölümlerle alakalı matematik, fizik, kimya gibi konularda yardımcı dersler verilir. Bu derslerin yanında okumak istedikleri bölümle alakalı tamamlayıcı eğitimleri de alırlar.  

İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler, üniversitelerin sunduğu şartlı kabul programından faydalanabilirler. Bu da hazırlık bölümünde ek olarak İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Ancak İngilizcenizin bu programlara yetmediğini düşünürseniz öncesinde İrlanda Dil Okullarına gidip öncesinde seviyenizi üst sıralara taşıyabilir, temellerinizi daha sağlam atabilirsiniz. 

İrlanda Üniversite Çalışma İzni 

İrlanda ülkesine gelen uluslararası öğrencilerine haftalık 20 saate kadar yasal çalışma izni sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler cep harçlıklarını veya günlük ihtiyaçları karşılayacak maddi gelir elde etmiş olurlar. Bu da uluslararası öğrencilerin, İrlanda ülkesinde yaşayan insanlarla sohbet ederek, yabancı dillerini geliştirmelerine ve sosyalleşmelerine büyük derecede katkı sağlıyor. 

İrlanda Üniversite Başvuru Şartları 

İrlanda üniversite başvuru şartları; öncelikle Türkiye’de bir liseden mezun olduktan sonra İrlanda da direkt üniversiteye başlayamazsınız. İlk olarak Foundation (hazırlık) Programına katılmanız gerekmektedir. 

  • İngilizce seviyeniz IELTS ten 6.0 veya TOEFL’dan 80- 90 derecesine ulaşmanız gerekir. Çünkü İrlanda eğitim dili İngilizcedir. 
  • Lise not ortalamanız ve not dökümünüz gerekli. İrlanda, ülkesine gelecek öğrencilerin olabildiğince başarılı, notları yüksek öğrencilere öncelik vermektedir. 
  • Varsa öğrencinin katıldığı veya aldığı tüm sertifikalar. 
  • Öğrenci niyet mektubu 
  • Referans mektubu  

İrlanda üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz EDEX Yurtdışı Eğitim ofislerine gelebilirsiniz. 

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız