" Hukuk İngilizcesi | EDEX
Fiyat Teklifi Al

Hukuk İngilizcesi

Hukuk İngilizcesi Hakkında Bilgiler

Hukuk İngilizce Dil Eğitim

Hukuk İngilizcesi; ister hukuk öğrencisi olsun, isterse hukuk alanında mesleğini icra eden Hâkim, savcı veya avukatlar olsun, özellikle mesleki bazda kendilerini geliştirmek adına aldıkları programdır. Program içeriği, özellikle kişinin uluslararası hukuk alanında kendini mesleki ve teknik anlamda ifade edebilmesi üzerine yoğunlaşmaktadır.

Bunların dışında program içeriğinde üzerinde durulan konular şu şekildedir: Vaka çalışmaları, gerçek bir mahkeme salonunda bulunarak duruşmaları izleyebilme, müzakere becerileri, ticari sözleşme taslağı oluşturmada en iyi yöntemler, resmi yazışmalar ve hukuki terimleri geliştirebilme, İngiliz hukuku ile Amerikan hukuku terimlerini karşılaştırmak vb. gibidir. Özellikle vaka çalışmaları ve duruşma ziyaretleri yapmak, katılımcıya bir çok yeni bakış açısı kazandıracaktır. Türkiye’de bir hukuk fakültesini bitirdikten sonra, Amerika ve İngiltere’nin hukuk sistemini araştırmak ve öğrenmek ardından bu program ile perçinlemek, katılımcının mesleki anlamda vizyonunu da genişletmesine ortam sağlayacaktır.

Hukuk İngilizce dil eğitimi sonrasında alınan eğitimi resmileştirmek ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olmak için TOLES (Test of Legal English Skills) sınavına girilebilmektedir.

 

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız