" Kanada Dil Okulları ve Dil Eğitimi | Yurtdışı Eğitim | EDEX
Fiyat Teklifi Al

Kanada Dil Okulları ve Eğitimi

Kanada 'da Dil Eğitimi - Kanada Hakkında Genel Bilgiler - Kanada Dil Okulu

Kanada Dil Okulları ve Eğitimi

Kanada 'da Dil Eğitimi - Kanada Hakkında Genel Bilgiler - Kanada Dil Okulu

KANADA DİL OKULLARI

 Kanada dil okulları, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği şehirlerin başında Toronto, Montreal, Calgary ve Vancouver gelmektedir. Kanada da ikinci anadilin Fransızca olması iki dil öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından popüler tercih olmayı başarmıştır.Bunların dışında Fransızca öğrenmek isteyenler genellikle Montreal’i tercih etmektedirler. Bu ülkede farklı alanlara göre akreditasyonlar verilmektedir. Başlıca akreditasyon kuruluşları FEANI, ABET, AACSB, EFMD, FIBAA, AACSB’dir. En ucuz Kanada dil okulları ve Kanada'daki indirimli dil okulları hakkında bilgi almak tıklayınız.

Kanada Dil Okulu Fiyatları 2022 

Kanada dil okulu fiyatları eğitim almak istediğiniz bölge, süre ve programa göre değişiklik göstermektedir. Edex Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize " En iyi Fiyat Garantisi " vermekten mutluluk duyuyoruz. Kanada da hem bütçenize uygun hemde kaliteli Kanada dil okullarından fiiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kanada dil okullarında eğitim almanın birçok yönden avantajı vardır. Öncelikle Kanada dil eğitim hususuna çok önem verdiği için eğitim kurumları oldukça kalitelidir ve verdikleri eğitimle öne çıkarlar. Kur olarak Türk Lirası diğer para birimlerinin kıyasla Kanada Doları karşısında biraz daha değerlidir. Bu da maliyetlerin ( elbette gidilecek okula, alınacak eğitime göre değişmekle birlikte ) biraz daha düşük olmasına imkan sağlamaktadır. Bir diğer husus, çok kültürlü yapısı  ve eğitime önem veriyor olması göçmenlik yollarını da biraz daha açabildiği anlamına geliyor. Kanada’da istenen koşulları sağlarsanız eğitimli göçmenlere kapılar açıktır. En önemli avantajlardan bir diğeri de Kanada’nın çok güvenli bir ülke olmasıdır. Suç oranı düşük, halkın eğitim seviyesi çok yüksektir.

Kuzey Amerika kıtasında bulunan Kanada, yüzölçümü açısından Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Hatta dünyanın en uzun kara sınırını Kanada ve Amerika oluşturmaktadır. Kanada bir federal devlettir; bu nedenle eyalet ve bölgelerden oluşur. Eyaletler; Britanya Kolumbiyası, Alberta, Ontario, Quebec, Nova Scotia, Manitoba, New Brunswick, Newfoundland, Prince Edward Island ve Saskatchewan şeklindedir. Bölgeler ise Northwest Territories( Kuzeybatı toprakları) , Nunavut ve Yukon’dur. İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili vardır. Ontario eyaletinin güneydoğusundaki Ottawa şehri ülkenin başkentidir.  2019 güncel verilerine göre nüfusu 37,421,615’dür.

Ülkede trafik soldan akmaktadır ve toplu taşıma olarak otobüs ve trenler kullanılmaktadır. Eyaletten eyalete değişmekle birlikte yabancı ehliyetler 30 ila 180 gün aralığında geçerli olmaktadır. Para birimi Kanada Doları’dır . Türkiye ile Toronto arasında 7 saat, Vancouver ile ise 9 saat fark vardır.Kanada içinde birçok milletten insanı barındırmasından dolayı çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Kanada sınıf ve ırk ayrımı konusunda oldukça hassas olan bir ülkedir; nu nedenledir ki Kanadalılar da oldukça kibar, samimi ve misafirperver insanlardır. 

Kanada dil okullarında eğitim alacak öğrencilere bir diğer güzel bilgi ise; Kanada’da dünya mutfağına ait birçok restoran ve yemek çeşidi bulunmaktadır. Denize yakın kıyılarda balıkçılık yapıldığı için deniz ürünleri çok fazla tüketilmektedir. Hatta New Brunswick’in doğusunda bulunan Shediac kasabası Dünya’nın Istakoz merkezi olarak bilinir.

Kanada  karasal iklim, nemli kıtasal iklim ve kutup iklimi görünmektedir.  Ontario eyaletinin güneyi daha yumuşak kış koşullarına sahiptir. Nunavut eyaletinde ise kutup bölgesinde bulunması sebebiyle ülkenin en düşük sıcaklıklarını yaşamaktadır.Britanya Kolumbiyası ise sahil bölgesindedir ve ılıman bir iklim hakimdir. Genel olarak Kanada’da yazlar sıcak ve kısa geçer. Kutup bölgeleri haricinde diğer bölgelerde yazları sıcaklık 30 derecenin üzerine çıkmaktadır. Ülkede ölçülen en yüksek sıcaklık 45 derece olarak kaydedilirken, en düşük sıcaklık ise -63 derece olarak kaydedilmiştir. 

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız