ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN HEMEN BAŞVURUN

Londra Dil Okulları

Londra 'da Dil Eğitimi - Londra Hakkında Genel Bilgiler - Londra Dil Okulu Fiyatları 2020

Londra Dil Okulları

Londra; İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan, 8 milyonun üzerinde nüfusu olan ve çok farklı kültürlere ev sahipliği yapan kozmopolit bir şehirdir. 

Londra’da şehir düzeni bölge bölge ayrılmış ve bu bölgelere ‘zone’ adı verilmiştir. Bu şekilde hem ulaşım daha kolaylaşmış hem de şehirdeki yerleşik düzen daha oturaklı olmuştur.  Şehrin merkezinden dışına doğru gidildikçe bölge numaraları büyür. Örneğin Şehir merkezi ‘Zone 1’olarak adlandırılır ve dışına çıkıldıkça numaralarda büyümektedir. Ulaşım ücretleri bölgeler arasındaki mesafeye göre artmaktadır. Örnek  verilecek olursa Zone 1`den Zone 5`e seyahat etmek, zone 4`den zone 5`e seyahat etmek daha pahalı olacaktır. 

Londra için bir cazibe merkezi diyebiliriz. Elbette bunun getirdiği pahalılıklar da söz konusu.  Barınma ve ulaşım alanında ekonomik alternatifler de bulunduğu gibi, neredeyse her bütçeye göre de dil okulu seçenekleri bulunmaktadır.

Ulaşım için öğrenciler haftalık ya da aylık olarak ‘oyster card’ olarak adlandırılan bir ulaşım kartı edinebilir ve normalde %30 daha indirimli seyahat edebilirler. 

Şehirde trafik soldan akar ve prizleri bizimkinden farklı olarak üç uçludur. Kullanabilmek için dönüştürücü gerekmektedir. 

Hiç uyumayan bir şehir olan Londra’da okul sonrasında öğrencilerin yapabilecekleri birçok aktivite vardır. Öğrenciler öncelikle popüler turistik yerleri ziyaret etmek isteyeceklerdir. Bunların başında London Eye, Parlamento Binası, Trafalgar Square, Big Ben, Tower Bridge, Westminster Abbey veya Buckhingam Palace olarak sayabiliriz.  Daha çok alışveriş ve yemek için ise dünyaca ünlü markalarında bulunabileceği yer olan Oxford Street tercih edilebilir. Daha eğlenceli mekan arayışında olursanız da Soho, Covent Garden veya Camden iyi bir tercih olacaktır. 

Aksine, sakin ve doğayla iç içe aktiviler tercih edilecekse Hyde Park ya da Regents Park’a gidilebilir. Eğer sanata ilgi duyuluyorsa Londra’dan ayrılmadan öğrencilerin mutlaka bir tiyatro ya da müzikale gitmelerini önerebiliriz. 

Özetle eğitiminin yanı sıra gittiğiniz şehri doyasıya yaşamak isterseniz Londra oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Londra Dil Okulları Güncel Fiyat Listesi

2020 Dil Okulları Fiyat Listesi İçin Tıklayın

Londra İndirimli Dil Okulları Listesi

İndirimli Dil Okulları Listesi İçin Tıklayın

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız