ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN HEMEN BAŞVURUN

Cambridge Dil Okulları

Cambridge 'de Dil Eğitimi - Cambridge Hakkında Genel Bilgiler - Cambridge Dil Okulu Fiyatları 2020

Cambridge Dil Okulları

İngiltere’nin doğusunda, Londra’nın kuzeyinde yer alan Cambridge, Birleşik Krallığın köklü şehirlerinden biridir. Cambridge, 125.000’i aşkın nüfusu ile geniş ve kırsal alanlara sahiptir. Şehir, geleneksel üniversitelerden farklı bir yapısı olan ve adını verdiği üniversitesi ile oldukça ün kazanmıştır. Cambridge Üniversitesi; Dünya’da en çok Nobel ödülü alan, köklü ve herkes tarafında kabul görmüş, oldukça prestijli bir üniversitedir. 

Cambridge Üniversitesi oluşumu; İngiltere’nin en eski üniversitesi olan Oxford Üniversitesi’nde yaşanan birtakım olumsuzluklar sonucu, Oxford’daki bazı öğrencilerin Cambridge‘e geçerek yeni oluşumla Cambridge Üniversitesi'ni kurmuşlardır. İki üniversite arasında yıllardır süregelen çekişme hala devam etmektedir. 

Cambridge; tarihi binaları, temiz ve dar sokakları, bol yeşillikli alanları, genç ve gelişmiş öğrenci nüfusu ile bilinen bir şehirdir. Cambridge’de insanlar birbirlerine oldukça nezaket ve saygı içerisindedirler. Binilen bir toplu taşımadan teşekkür etmeden inmezler, koşu yolunda karşılaştıkları insanlara selam vermeden geçmezler. İngiliz hayatını hissettiren mükemmel bir destinasyondur. Cambridge içinde bir sürü kırsal alan, çiftlikler, doğa ile iç içe yaşanan küçük ama bir o kadar da huzur veren kasabalar bulunmaktadır. 

Cambridge merkezinden geçen Cam Nehri’nde ise punting diye adlandırılan nehir turları gerçekleştirilmektedir. Turistlerin gözde aktiviteleri arasında yer almaktadır.

Cambridge toplu taşıma sistemi olarak fazla seçeneğe sahip değildir, çünkü küçük bir şehir olduğu için buna gerek duymamıştır. İnsanlar daha çok bisikletle okula gitmeyi, şehri gezmeyi tercih ederler. Elbette ki sadece bisiklet kullanmazlar, kasabalar ile merkez arası ulaşım için otobüs hatları mevcuttur. Bunun dışında da şehirler arası yolculuk için İngiltere’nin gelişmiş tren sistemi olan “National Rail” tren hatları ya da otobüs tercih edilebilir. Cambridge’den Londra’ya ulaşım bir saat sürmektedir. Ayrıca Liverpool, Manchester, Leeds gibi çok fazla turist ağırlayan şehirlere de trenle 3-4 saat içinde ulaşım sağlanabilir.

Şehirde her kültürden restorana rastlamanız mümkündür. Bazı restoranlara özellikle hafta sonları rezervasyon yapmadan girebilmek mümkün değildir. Öğrencilerin ve turistlerin yoğun ilgisini toplayan belli başlı cafe ve restoranlar vardır.

Cambridge dil okulları ücretleri, bölgeye ve okula göre değişkenlik göstermektedir. Cambridge konaklama ücretleri ise kişi sayısı ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama haftalık 200 pounddur. 

Tipik bir İngiltere iklimi olan Cambridge, yaz aylarında bile şemsiyesiz dışarı çıkılmasına imkan vermez. Kesintisiz bir güneş yakalamak çok zordur. Aynı gün içerisinde üç dört kere değişebilen hava koşulları bir süre sonra Cambridge’de yaşayanların alışabildiği bir durum haline gelmektedir. 

Cambridge Dil Okulları Güncel Fiyat Listesi

2020 Dil Okulları Fiyat Listesi İçin Tıklayın

Cambridge İndirimli Dil Okulları Listesi

İndirimli Dil Okulları Listesi İçin Tıklayın

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız