ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN HEMEN BAŞVURUN

Melbourne Dil Okulları

Melbourne 'de Dil Eğitimi - Melbourne Hakkında Genel Bilgiler - Melbourne Dil Okulu Fiyatları 2020

Melbourne Dil Okulları

Melbourne, Avustralya’nın Victoria eyaletinin başkentidir, ülkenin güneydoğusunda yer almaktadır. Şehrin Nüfusu 5 milyona yakın olması ile Avustralya’nın Sydney’den sonra en kalabalık olmasına neden olmuştur. Şehir, 242 km uzunluğundaki Yarra Nehri’nin kıyısında kurulmuştur.

Dünya’nın en yaşanılabilir şehirleri listesinde birçok kez birinci seçilmiştir. Turistlerin gözde şehirleri arasındadır. Büyük şirketlere ev sahipliği yapması da ülkeyi ekonomik olarak ileriye taşımaktadır. Ayrıca Avustralya’nın en önemli etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Liman şehri olması ise kısa sürede çok fazla göç almasına neden olmuştur. Melbourne, en çok göçü İskoçya, İrlanda ve Almanya’dan almıştır. Bunun yanı sıra liman şehri olması, deniz ticaretinde de şehri oldukça geliştirmiştir. 

Melbourne, doğası ve bulunduğu konum gereği birçok spor dalında kendini geliştirmiştir, özellikle sörf alanında adını ülkede duyurmuştur. Şehir sadece spor, ekonomi ve deniz ticareti olarak gelişmemiştir, bunun yanı sıra sanata verdiği önem ile sokaklarında, açık hava sanat galerisi hissi yaşatmaktadır. Ayrıca, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş Kraliyet Sergi Binası’ da bulunmaktadır. 

Melbourne, en iyi öğrenci şehri listesinde ikinci sırada yer almaktadır. Bu nedenle şehir de çok fazla öğrenci olması, diğer ülkelere kıyasla yaşam masraflarının daha uygun olması, Melbourne şehrini Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen adayların öncelik tercihleri arasında üst sıraya taşımıştır. Melbourne dil okulu fiyatları bölgeye ve okula göre değişkenli göstermektedir. Melbourne konaklama ücretleri de bölgeye göre değişkenlik gösterir fakat ortalama haftalık 325 AUD’dır. 

Para Birimi olarak Avustralya Doları kullanılmaktadır. Toplu taşıma sisteminde oldukça gelişmiş olan Melbourne’de özellikle tramvay ve tren ile ulaşım sağlanmaktadır. Bunun dışında otobüs ve feribot da tercihler arasında yer almaktadır. Melbourne; 245 km uzunluğundaki tramvay ağıyla dünyanın en uzun tramway sistemine sahiptir. Toplu taşıma sistemi oldukça yaygın ve düzenli olduğu için şehir trafiğinde özel araç sayısı, trafik oluşturmayacak kadar azdır. 

Değişken hava koşulları ile bilinen Melbourne’ de, Okyanus iklimi hissedilir. Yazlar sıcak, 25-30 derece arası seyrederken, kışlar nispetten sert 10-15 derece arasıdır. Melbourne saat dilimi bulunduğu döneme göre değişkenlik gösterir. Genel olarak Türkiye ile 7-9 saatlik bir fark bulunmaktadır.

Melbourne Dil Okulları Güncel Fiyat Listesi

2020 Dil Okulları Fiyat Listesi İçin Tıklayın

Melbourne İndirimli Dil Okulları Listesi

İndirimli Dil Okulları Listesi İçin Tıklayın

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız