" Avustralya Dil Okulları ve Eğitimi | EDEX
Fiyat Teklifi Al

Avustralya Dil Okulları ve Eğitimi

Avustralya 'da Dil Eğitimi - Avustralya Hakkında Genel Bilgiler - Avustralya Dil Okulu

Avustralya Dil Okulları ve Eğitimi

Avustralya 'da Dil Eğitimi - Avustralya Hakkında Genel Bilgiler - Avustralya Dil Okulu

AVUSTRALYA DİL OKULLARI

Yurtdışı dil eğitimi için akla ilk sıralarda gelen ülkelerden biridir. Avustralya dil okulları özellikle Sydney ve Melbourne en çok tercih edilen ve popüler olan dil eğitimi destinasyonlardan biri olmakla birlikte Brisbane ve Perth’de onları takip eden şehirlerdendir. Her şehrin kendine has bir ruhu, yaşam biçimi ve kendini diğerlerinden ayıran özellikleri vardır. Avustralya dil okullarının eğitim kalitesi İngiltere ile aynı niteliklerde olmasına rağmen İngiltere’ye kıyasla çok daha ekonomiktir. Ayrıca 12 haftadan fazla dil eğitimi için gidecek adayların, haftalık 20 saat part time çalışma hakkı vardır. Özellikle uzun dönem gidecek adayların, tercihlerinde öncelikli olarak Avustralya dil okulları yer almaktadır.

Avustralya Dil Okulu Eğitim Fiyatları 

Avustralya dil okulu fiyatları eğitim almak istediğiniz bölge, süre ve programa göre değişiklik göstermektedir. Edex Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize " En iyi Fiyat Garantisi " vermekten mutluluk duyuyoruz. Avustralya da hem bütçenize uygun hemde kaliteli dil okullarından fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Büyük okyanus ve Hint okyanusu arasında kalan ve bir kıta ülkesi olan Avustralya Güney yarım kürede bulunmaktadır. Yüzölçümü olarak en geniş ülkelerinden biri olan Avustralya, sadece 6 eyaletten oluşmaktadır. Bunun nedeni ise Dünya üzerindeki konumu ve topraklarının büyük kısmının çöl olmasıdır. Nüfusun %91’lik bölümünü çok kültürlü milletler oluşturmakla birlikte bunlar çoğunlukla İngiliz ve İrlandalı olan ve haricinde kökenleri Avrupa’ya dayanan Yugoslav, Yunan, İtalyan ve Türk nüfusu oluşturmaktadır. Geriye kalan %7’lik kesimi ise kökeni Asya olan milletler oluşturmaktadır. Yaklaşık %2’lik bir oranda ise yerli halkı olan Aborjin ve diğer grupların bu genel ortalamanın içerisinde olduğu tahminler arasındadır. 

Para birimi olarak Avustralya Doları kullanılmaktadır. Avustralya’da trafik soldan akmakta ve her eyalet ve şehirde farklılık göstermekle birlikte genelde metro, otobüs ve feribot ile ulaşım sağlanmaktadır. Ülkede eyaletlerin kendilerine özgü trafik kuralları vardır. Eyaletlerin trafik konusunda ortak noktası ise trafik probleminin olmamasıdır. Bu da ülkenin refah seviyesini oldukça yükseltmektedir. 

Avustralya’nın büyük bir alana yayıldığı göz önünde bulundurulduğunda bölgelere göre iklimsel farklılıkların yaşanması da normal karşılanmaktadır. Ülkede Kasım ayında başlayan ve Nisan ayına kadar devam eden bir yaz dönemi ile mayıs ayında başlayan ve Ekim ayına kadar devam eden bir kış süreci yaşanmaktadır. Genellikle güney kesimleri yazları ocak ve şubat ayında en sıcak dönemini geçirirken, Kuzey bölgesi ise bu durumu aralık ayında yaşamaktadır.

Avustralya, en yaşanılabilir ve en mutlu ülke olarak nitelendirilir. Bunun en büyük nedeni ise doğası gereği spor ve eğlence alanlarında çok fazla seçenek olması, suç oranlarının çok düşük olması, müstakil bahçeli konutlarda, sakin ve huzurlu yaşam sürülebilmesidir. 

Avustralya’ya seyahatiniz sırasında uçakta doldurulmak üzere Giren Yolcu Kartı adında bir kart dağıtılır ve bu formun doldurulması beklenir. Bu formda pasaport ve kimlik bilgileri ile ülkede ne kadar kalınacağı, kalınacak adres ve okul bilgisi gibi sorular yer almaktadır. Uçaktan indikten sonra bir görevli bu formları toplar. Daha sonra gişelere gidilir ve oradaki görevliye okul belgesi verilir ve varsa soruları cevaplanır. Bu sorular değişkenlik gösterir fakat genelde ülkeye geliş nedeni, ne kadar kalınacağı, nerede konaklayacağı, ne kadar parası olduğu gibi sorulardır.                                                                                                

Avustralya’da her eyalet yaz kış saat farklılığına uymaz, bu nedenle Avustralya’nın Türkiye ile saat farkını spesifik olarak söylemek mümkün değildir. Ancak yaz ve kış kavramları Türkiye ile farklı dönemlerde seyrettiği için Türkiye’de yaz saatine geçilirken, Avustralya’da yaz kış saati uygulayan eyaletler için tam tersi olur, kış saatine geçilir. Eyalete ve döneme göre değişkenlik gösteren zaman dilimi ortalama Türkiye’den 5 ile 9 saat ileridir.

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın

Bilgi almak istediğiniz programları seçiniz
Bu bilgileri girerek Gizlilik ve Çerez Politikaları'nı kabul etmiş sayılırsınız