İrlanda'da Sertifika Eğitimi

Tüm Okulları Gör

İrlanda’da Sertifika Eğitimi Hakkında Bilgiler

İrlanda sertifika programları, program süresi, çeşitliliği, kabul kriterleri ve eğitim sırasında sunduğu çalışma fırsatları bakımından Kanada ve İngiltere’deki sertifika programlarının tam arasında bir yerde kalır. İrlanda’da 6 ay üstü bir eğitim alabilmeniz için tam zamanlı bir programa kaydolmanız ve uzun dönem öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. Bu vize türü uluslararası vatandaşlara yarı zamanlı (yani haftada 20 saati geçmeyecek şekilde) çalışma izni vermektedir.

Lisans programlarından mezun olup daha güçlü bir mesleki bilgiye sahip olarak iş dünyasına atılmak isteyenler, seçtiği meslekten memnun olmayıp kariyerine bambaşka bir yön vermek isteyenler ve profesyonel iş hayatına dahil olup kendini geliştirmenin yollarını arayan fakat bu gelişim için kısıtlı süresi olan kişiler tarafından tercih edilir. İşletme, ekonomi, pazarlama, IT, film ve medya, sanat, moda tasarımı ve turizm gibi birçok alanda sertifika eğitimleri yoğun talep görmektedir.

Her ne kadar sertifika programlarının, İngiltere’deki sertifika programlarında olduğu gibi eğitime entegre staj seçeneği bulunmasa da, Kanada gibi eğitim sırasında çalışma izninizin olması oluşan masrafların azalmasını sağlayacaktır. Sertifika programlarının süresi, program başlangıç tarihleri, son başvuru tarihleri ve başvuru sırasında gereken evrakların listesi okuldan okula ve programdan programa değişiklik göstermektedir. Bu konuda doğru bilgileri almak için EDEX Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçerek bu konuda danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İrlanda Sertifika Kabul Şartları 

 • Pasaport - yapacağınız başvuruda uluslararası geçerliği olan kimlik belgesi sunulmalıdır.
 • Mezun olunacak okuldan alınan öğrenci belgesi / mezun olunan okulun diploması 
 • Talep edilen minimum not ortalaması (GPA) okulda okula değişse de pek çok okul 2,00/4,00 üzeri not ortalamasını kabul etmektedir.
 • İngilizce Dil yeterliliğini ölçen dil sınavlarındaki skorlardır. Seviyenizi bilmiyorsanız veya IELTS & TOEFL sınavlarına nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız bunun için EDEX Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçerek bu konuda danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 
 • Niyet mektubu istenmektedir. Niyet mektubu; öğrencinin o güne kadar almış olduğu eğitimler, başarıları, akademik hedef planı, neden İrlanda’da eğitim görmek istediği, daha önce böyle bir eğitim alıp almadığı, varsa yapmış olduğu iş veya staj deneyimlerinden bahsettiği sade ve net bir şekilde hazırlanması gereken bir başvuru yazısıdır.
 • CV istenmektedir. Akademik ve müfredat dışı başarılarınızı, yeteneklerinizi, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı özetleyen bir özgeçmiş yazmanız gerekecektir. Özgeçmişinizi yazarken veya yazdıktan sonra inceleme, hatalarını düzenleme konusunda EDEX Yurtdışı Eğitim danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

İrlanda’da Sertifika Programları için Danışmanlık Hizmetlerimiz

 • Bütçe ve hedef doğrultusunda akademik danışmanlık
 • Uygun bölüm ve üniversite araştırması, başvuru ve kabul süreci yönetimi
 • Vize işlemleri ve başvuru süreci yönetimi
 • Konaklama ve ulaşım hakkında danışmanlık
 • Ülke, şehir ve üniversite oryantasyonu
 • Üniversite kayıt işlemleri
 • Geçici ve kalıcı konaklama temininde danışmanlık

Sertifika & Diploma blog