Amerika'da Sertifika Eğitimi

Tüm Okulları Gör

Amerika’da Sertifika Eğitimi

Amerika sertifika programları; lisans not ortalaması düşük, İngilizce seviyesi yeterli ve Amerika’da lisans üstü bir eğitim alıp mesleki bilgi olarak kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Dünya üniversite sıralamalarının üst basamaklarında yer alan üniversitelerde yüksek lisans yapmak istemeniz halinde, tercihen 3.0–3.5 üzerinde genel not ortalamasına ek olarak GMAT veya GRE sınav sonuçlarınızı sunmanız gerekirken, aynı okullarda sertifika eğitimi alabilmeniz için sizden talep edilen belgeler çok daha azdır.

Yurtdışı sertifika programları ağırlıklı olarak lisans programlarından mezun olup daha güçlü bir mesleki bilgiye sahip olarak iş dünyasına atılmak isteyenler, seçtiği meslekten memnun olmayıp kariyerine bambaşka bir yön vermek isteyenler ve profesyonel iş hayatına dahil olup kendini geliştirmenin yollarını arayan fakat bu gelişim için kısıtlı süresi olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu sebepten ötürü bu programlar dünyanın dört bir yanından öğrenci çekmektedir. Böylelikle sertifika eğitiminiz boyunca kendi meslek alanınızdan farklı ülkeler ve kültürlerden insanlarla tanışma fırsatı bulursunuz. Derslerinize giren, alanında uzman kişilerden alacağınız eğitim ve bu eğitimi beraber aldığınız çok kültürlü ortam sayesinde çevre edinme imkânı bulup hem sektörel sosyal ağınızı hem de vizyonunuzu geliştirme imkânını yakalayacaksınız.

Amerika sertifika programlarında staj seçeneği bulunabilmektedir. Bu programlara katılan öğrenciler bu sayede eğitim aldıkları alanda hem teorik hem de pratik açıdan kendilerini geliştirmiş olurlar. Dünyanın en başarılı şirketlerinin bulunduğu ABD’de staj yapan öğrenci özgeçmişine oldukça etkili bir değer eklemiş olur. 

Sertifika programlarının süresi, program başlangıç tarihleri, son başvuru tarihleri ve başvuru sırasında gereken evrakların listesi okuldan okula ve programdan programa değişiklik göstermektedir. Bu konuda doğru bilgileri almak için EDEX Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçerek bu konuda danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Amerika Sertifika Kabul Şartları

Amerikan eğitim sistemi; üniversiteler için gerekli belgeleri eksiksiz ve noter onaylı olarak gönderilmesini istemektedir. Üzerinde herhangi bir oynama yapılmaması için noter tasdikli ve el değmemiş olarak istemektedir. Başvuru yapılan üniversite veya bölümlere göre farklı belgeler istenmektedir. Bazı üniversiteler diplomanızın ve ders notlarınızın tarafsız ve yetkili kurumlar tarafından incelenmesini talep edebilir.

 • Pasaport- yapacağınız başvuruda uluslararası geçerliliği olan kimlik belgesi sunulmalıdır.
 • Mezun olunacak okuldan alınan öğrenci belgesi / mezun olunan okulun diploması 
 • Talep edilen minimum not ortalaması (GPA) okuldan okula değişse de pek çok okul 2,00/4,00 üzeri not ortalamasını kabul etmektedir.
 • İngilizce dil yeterliliğini ölçen dil sınavlarındaki skorlardır. Seviyenizi bilmiyorsanız veya IELTS & TOEFL sınavlarına nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız, bunun için EDEX Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçerek bu konuda danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 
 • Banka referans mektubu ve sponsor mektubu istenir. Okullar programa katılmak isteyen öğrenciye kabul verebilmek için mali yeterlilik belgesi görmek isteyeceklerdir.
 • Niyet mektubu istenmektedir. Niyet mektubu; öğrencinin o güne kadar almış olduğu eğitimler, başarıları, akademik hedef planı, neden Amerika’da eğitim görmek istediği, daha önce böyle bir eğitim alıp almadığı, varsa yapmış olduğu iş veya staj deneyimlerinden bahsettiği sade ve net bir şekilde hazırlanması gereken bir başvuru yazısıdır.
 • CV istenmektedir. Akademik ve müfredat dışı başarılarınızı, yeteneklerinizi, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı özetleyen bir özgeçmiş yazmanız gerekecektir. Özgeçmişinizi yazarken veya yazdıktan sonra inceleme, hatalarını düzenleme konusunda EDEX Yurtdışı Eğitim danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

Amerika’da Sertifika Programları için Danışmanlık Hizmetlerimiz

 • Bütçe ve hedef doğrultusunda akademik danışmanlık
 • Uygun bölüm ve üniversite araştırması, başvuru ve kabul süreci yönetimi
 • Vize işlemleri ve başvuru süreci yönetimi
 • Konaklama ve ulaşım hakkında danışmanlık
 • Ülke, şehir ve üniversite oryantasyonu
 • Üniversite kayıt işlemleri
 • Geçici ve kalıcı konaklama temininde danışmanlık

Sertifika & Diploma blog