Almanya'da Üniversite Eğtimi Ücretleri

Tüm Okulları Gör

Almanya üniversite fiyatları ne kadar? Almanya'da ücretsiz üniversite var mı? Almanyada üniversite okumak pahalı mı? Almanya’da hangi üniversiteler ücretsiz? Almanya üniversite ücretleri? Almanya’da üniversite eğitimi nasıl alınır? Almanyada nasıl üniversite okurum? Almanya’da üniversite okumanın şartları neler?..

Almanya Üni̇versi̇te Eği̇ti̇mi̇ Ücretleri̇ 

Almanya, yüksek kaliteli eğitim ve uluslararası tanınmış üniversiteleriyle bilinir. Söz konusu, lisans ve lisansüstü programlarda eğitim almak olunca, Almanya, uluslararası öğrencilerin hiç şüphe etmeden seçebileceği bir ülkedir. Hem eğitim kurumlarının kalitesi hem de yaşam standartları ile kusursuz bir fırsat sunan Almanya’da eğitim maliyetleri, birçok insanın sandığından çok daha azdır.

Almanya’da Devlet Üniversi̇telerinde Eğitim Ücretsiz Mi?

Evet, Almanya'da üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programları genellikle devlet üniversitelerinde ücretsiz oluyor. Ancak, sadece çok düşük miktarda yıllık ya da dönemlik ücretlerin ödenmesi gerekebiliyor. 

  • Almanya'da devlet üniversitelerinde eğitim ücretsizdir.
  • Almanya'da üniversite eğitimi için sadece harç ücreti ödenir.
  • Almanya üniversitelerinde harç ücretleri genellikle dönemlik 85€ - 330€ arasında değişen miktarlardadır.
  • Üniversite harcı ödeyen öğrenciler, 270€ tutarındaki ulaşım kartını almış olurlar. Bu da, eğitimin neredeyse ücretsiz olduğu anlamına gelir. 

Almanya'da Özel Üniversiteler Pahalı Mı?

Almanya’da Özel Üniversi̇telerde Eğitim Ücreti 2024

Almanya’da devlet üniversitesi dışındaki özel üniversitelerde eğitim ücretlidir. Bu ücretler, okullara, şehir ve eyaletlere ve okuduğunuz bölüme göre değişiklik gösterir. O yüzden, tek bir fiyattan bahsetmek doğru olmaz, ancak, genellikle yıllık ortalama 8.500€ ‘dan başlayan fiyatlardan söz edebiliriz. 

Almanya’da Burs Alabilir Miyim?

Almanya’da Burs Ve Öğrenci̇ İndi̇ri̇mleri̇

Almanya’da üniversite okuyan öğrencilerin kendilerini şanslı hissetmelerinin bir diğer nedeni de,  öğrencilikleri sırasında başvurabilecekleri birçok burs imkanının olmasıdIr. Özel ve devlet destekli ayrımı ve başarı burslarının yanı sıra, geçerli bir öğrenci kartı ile ulaşımdan etkinliklere kadar birçok alanda indirimlerden yararlanabilmektedirler. 

ALMANYA'da HAZIRLIK EĞİTİMİ

https://www.edex.com.tr/program_ulke/almanyada-hazirlik-egitimi

+90 (850) 303 3339

Bizi Instagram Hesabımızdan Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/edexcomtr 


 

Üniversite blog