Work and Travel Size Ne Katar?

WORK AND TRAVEL SİZE NE KATAR?

Work and Travel her şeyden önce bir kültürel değişim programıdır. Ana amacı da farklı kültürlerin birbirini tanıma ve birlikte yaşamasına zemin hazırlamasıdır. Yaşadığınız evde, çalıştığınız ortamda, farklı millet ve kültürden kişilerle zamanınızı paylaşacaksınız. Bu da size yeni kültürleri tanıma, farklılıkları görme deneyimi katarken, aynı zamanda kendi kültürünüzü de tanıtma imkânı verir. Work and Travel programına katıldığınızda, Amerika’daki yaşamınız boyunca kültürel bir elçi olduğunuzu unutmamanız gerekir.

Work and Travel, bir dil eğitim programı değildir, fakat 3-4 ay boyunca İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamış olacaksınız, bu da mevcut İngilizcenizi pratik etmek için çok büyük bir fırsattır. İş, ev ve sosyal yaşamınızda ne kadar çok İngilizce pratik yaparsanız, ne kadar çok yeni arkadaşlar edinirseniz, İngilizceniz o kadar çok gelişecektir.

Kültürümüzde ve aile yaşamımızda öğrencilerimizin görevi sadece ders çalışmak olarak görülmektedir. Maalesef bazı ailelerimiz çocuklarının öğrenci iken yarı zamanlı çalışmalarını derslerini etkileyeceğini düşündüklerinden veya ‘millet ne der’ düşüncesi ile mecbur kalınmadıkça istememektedir. Bu da üniversite mezuniyetinde 1-2 aylık stajlar hariç profesyonel iş hayatını hiç tecrübe etmemiş, para kazanmanın hazzını ve özgürlüğünü yaşamamış genç mezunlarımızın oluşmasına neden olmaktadır. Work and Travel programı, hem size bir iş tecrübesi kazandırır hem de para kazanmanın ve kazandığı para ile hayatını idame ettirmenin ne demek olduğunu daha iyi anlamanızda faydası olur.

Çok okuyan kadar çok gezeninde kendini geliştirdiğini kabul edersek, Work and Travel size Amerika’da özgürce seyahat etme fırsatı verir. Gezdiğiniz gördüğünüz her yeni yer, tanıştığınız her yeni insan, hayatınıza açılan yeni bir pencere olacaktır.

Work And Travel blog