Work and Travel Ne Değildir?

Work and Travel, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaz aylarında çalışmak ve seyahat etmek isteyen üniversite öğrencilerine yönelik bir kültürel değişim programıdır. Bu program kapsamında öğrenciler, Amerika'da geçici olarak bir iş bulup çalışarak, dil becerilerini geliştirebilir ve Amerikan kültürünü yakından tanıyabilirler.

Work and Travel programı, birçok öğrenci için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Ancak, bu programın ne olduğu ve ne olmadığı konusunda bazı yanlış anlaşılmalar bulunmaktadır. Bu makalede, Work and Travel programının ne olmadığını inceleyeceğiz.

Work and Travel Bir Para Kazanma Programı Değildir.

Work and Travel, öğrencilere para kazanma imkanı verir, fakat kesinlikle ana amaç çok para kazanmak ya da para biriktirmek olmamalıdır. Eğer katılımcının temel amacı ‘çok para kazanmak’ olursa, programın diğer önemli imkanlarından kendisini mahrum bırakmış olur.

Work and Travel İngilizce Öğrenme Programı Değildir.

Work and Travel’a hali hazırda günlük konuşmaları İngilizce olarak rahatlıkla yapabilen adaylar kabul edilmektedir. Bunun yanında katılımcılar 3-4 ay tüm gün boyunca İngilizce konuşulan bir ülkede yaşadıkları için mevcut İngilizce konuşma pratiklerini oldukça ilerletirler. Tabi bu ilerlemenin seviyesi katılımcının kendi çabasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Günlük hayatında girişken olan, yeni arkadaşlar edinen katılımcıların İngilizce seviyeleri çok daha hızlı ilerler.

Work and Travel Başlı Başına Bir Tatil ve Seyahat Programı Değildir.

Work and Travel katılımcıları programa tatile gittiklerini düşünerek başlamamalıdır. Çalışma hayatının getirdiği doğal zorluklara hazır olmalı ve iş sorumluluklarının bilincinde olmalıdır. Bunun yanında Amerika, sadece New York ya da Miami’den ibaret değildir. Katılımcılar, televizyonda izledikleri dizi ve filmlerin çekildiği şehirlerde yaşamayacaklarının bilincinde olmalıdır.

Work and Travel Bir Göç Programı Değildir.

Work and Travel programı, bir göç programı değildir. Bu program kapsamında öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olarak çalışmak için gerekli olan J-1 vizesi ile seyahat edeceklerdir. J-1 vizesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde geçici olarak çalışma ve seyahat etme hakkı veren bir vize türüdür.

Work and Travel programı kapsamında öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri'nde en fazla 4 ay çalışabilirler. Program süresi sonunda, öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılmaları gerekmektedir.

Work And Travel blog