Work and Travel İş ve Konaklama Seçenekleri

WORK AND TRAVEL İŞ VE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Work and Travel programında öğrenciler, Amerika’da otel, restoran, eğlence parkları, marketler gibi işyerlerinde profesyonel beceri ya da özel yetenek gerektirmeyen, genel olarak herkesin rahatlıkla yapabileceği pozisyonlarda çalışırlar.

Otellerde; resepsiyon, oda temizleme (housekeeping), çamaşırhane (laundry) gibi departmanlarda çalışabilirsiniz.

Restoranlarda; komi-garson, mutfakta aşçı yardımcısı veya bulaşıkçı olarak görev alabilirsiniz.

Eğlence parklarında; bilet satışında çalışabilir ya da ride operator dediğimiz misafirlere oyun alanlarında yardımcı olan görevlilerden olabilirsiniz. Eğlence parklarının yanı sıra, yüzmeniz iyi seviyede ise su parkları ya da site havuzlarında can kurtaran (lifeguard) olarak da çalışabilirsiniz.

Nerelerde Konaklanır?

Work and Travel programında katılımcılar, işverenin veya sponsorun ayarladığı otel-motel, öğrenci yurdu, paylaşımlı ev, mobil karavan gibi yerlerde konaklar. Şu detayı da belirtmemiz gerekir ki, bazı işverenler öğrencilerine konaklama sağlamaz. Bu durumda öğrenci konaklama yerini kendisi ayarlamak zorundadır. EDEX olarak biz, konaklama sunmayan hiçbir işvereni portföyümüze kabul etmiyoruz. Bu şekilde öğrencimize iş sunarken mutlaka konaklama seçeneği ile sunmuş oluyoruz. Sunulan konaklamaların tüm detayları örneğin; konaklayan kişi sayısı, oda sayısı, işyerine uzaklığı, mutfak araç gereç durumu vb. iş sözleşmesinde detaylıca belirtilir. Öğrencimiz bu detayları bilerek kararını verir. Tabi ki konaklanacak yer, aile evi gibi tertipli düzenli olmayabilir ya da bir otel konforunda sağlanamayabilir. Beklentilerinizi bu ölçüde sınırlandırmanız da fayda vardır.

Work And Travel blog