Üniversite

Yurtdışında Üniversite Eğitimi 

Yurtdışında üniversite okumanın birçok açıdan avantajı vardır. Yurtdışındaki üniversite fiyatları bilinenin aksine Türkiye’deki birçok vakıf üniversitesine göre daha ekonomiktir ve bunun yanı sıra farklı kültürler, farklı diller öğrenmenize, vizyonunuzu daha çok genişletmenize de olanak sağlar. 

Eğitim ve sonrasında gelişebileceğiniz kariyer imkanlarını göz önünde tutmanızda fayda vardır. Farklı bir ülkede yaşamak, o ülkenin kültürüne alışmak, dilini öğrenmek, farklı kültürlerden arkadaşlar edinmek, kendi ayaklarınızın üzerinde durabildiğinizi görmek size çok ayrı bir özgüven kazandırır. Ve tek başınıza neleri başardığınızı gördükçe kendinizi bir sonraki başarıya hedeflemeniz bir o kadar kolaylaşır. 

Yurtdışındaki birçok üniversitede Türkiye’de girilen LYS & YGS seviye sınavına girmenize gerek bile yoktur. Bu ülkelerin içersinde bir tek Almanya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de sınava girip okumak istediğiniz bölümdeki bir üniversiteye yerleşmiş olma şartı aranır. Bu koşul da sadece devlet üniversiteleri için geçerlidir. Bunun dışındaki ülkelerin genelinde, sizin daha önce aldığınız eğitimin not ortalaması, dil seviyeniz, maddi imkanlarınız vb. ile birçok ülkeye üniversite okumanız mümkün. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değil ise birçok üniversitenin hazırlık bölümüne katılarak İngilizce seviyenizi geliştirebilir veya öncesinde Yurtdışı Dil Okullarına kayıt olarak kendinizi geliştirebilir ve daha sonrasında üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz. 

Üniversite blog