Work and Travel 2025 Fiyatları

WORK AND TRAVEL 2025 FİYATLARI

Work and Travel 2025 sezonu içerisinde yapacağınız toplam masrafları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Program Ücreti: 2025 yılı için program ücretimiz kayıt dönemlerine ve ödeme yöntemine göre değişmekle birlikte ERKEN KAYIT dönemine özel olarak 1 Ağustos 2024'e kadar 3000- 3200$ arasındadır. Program ücretinin 600$ ını kayıt esnasında "ön kayıt ücreti" olarak ödersiniz. Geri kalan program ücretinin yarısını 15 Ocak 2025 tarihine kadar, diğer yarısını ise "Vize Onayı Aldıktan Sonra" 7  iş günü içerisinde ödersiniz.
 2. Vize Başvuru Ücreti: ABD Konsolosluğuna vize başvurusu için 185$ ödeme yapılır. Vize başvuruları her sene Şubat ayında açılır ve Mayıs sonuna kadar devam eder. Vize başvurusu yapacağınız tarih, iş yerleştirmesinin yapıldığı, çalışma izniniz olan DS 2019'un Amerika'dan geldiği döneme göre belirlenir. Genel olarak öğrencilerimiz Mart-Mayıs aylarında vize başvurularını tamamlar.
 3. Sevis Ücreti: 35$ olan SEVIS ücreti vize başvurunuzdan en geç 3 gün öncesinde ödenmiş olmalıdır. Student and Exchange Visitor Information System adında öğrenci takip sistemidir. Bu ödeme online olarak EDEX danışmanlarınız tarafından sizin adınıza yapılır.
 4. Uçak Bileti: Uçak biletinizin fiyatı, gideceğiniz yere ve alacağınız tarihe göre değişkenlik göstermekle birlikte gidiş-dönüş 500-900$ arasındadır. EDEX olarak size en uygun uçak biletini bulmakta yardımcı oluyoruz. Bilet alırken, aktarma sürelerine, biletin iptal-iade koşullarına ve tarih değişikliği yapılabilir bir bilet olduğuna dikkat etmenizi öneririz.
 5. Pasaport Ücreti: 790₺ (Öğrenciler için yalnızca defter bedeli alınmaktadır.)
 6. Cep Harçlığı: Amerika'da çalıştığınız sürece ödemeleriniz genelde 2 haftalık dönemler şeklinde yapılır. Bu yüzden Amerika'ya vardığınızda ilk 2 haftalık harcamanızı karşılamak için belirli bir tutar yanınızda bulundurmanız gerekir. Yanınızda bulunması gereken harçlığı Amerika'ya vardığınız yapacağınız ilk seyahat masrafınıza ve konaklama yerinizin depozito tutarına göre belirlemelisiniz. Bu tutar genelde 700$ civarındadır.

Work and Travel Program Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • %100 iş ve konaklama garantisi
 •  DS 2019 çalışma izninizin ABD'den getirtilmesi
 • Kapsamlı sağlık sigortası
 • Vize başvuru evraklarınızın hazırlanması 
 • Oryantasyon eğitimleri
 • 7/24 acil danışma hatları

Work And Travel blog