Work and Travel 2024 Fiyatları

WORK AND TRAVEL 2024 FİYATLARI

Work and Travel 2024 sezonu içerisinde yapacağınız toplam masrafları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Program Ücreti: 2024 yılı için program ücretimiz kayıt dönemlerine ve ödeme yöntemine göre değişmekle birlikte 1 Aralık 2024'e kadar 3100- 3300$ arasındadır. Program ücretinin 500$ ını kayıt esnasında "ön kayıt ücreti" olarak ödersiniz. Geri kalan program ücretinin yarısını 1 Ocak-31 Ocak 2024 tarihleri arasında, diğer yarısını ise "Vize Onayı Aldıktan Sonra" ödersiniz.
 2. Vize Başvuru Ücreti: ABD Konsolosluğuna vize başvurusu için 185$ ödeme yapılır. Vize başvuruları her sene Şubat ayında açılır ve Mayıs sonuna kadar devam eder. Vize başvurusu yapacağınız tarih, iş yerleştirmesinin yapıldığı, çalışma izniniz olan DS 2019'un Amerika'dan geldiği döneme göre belirlenir. Genel olarak öğrencilerimiz Mart-Mayıs aylarında vize başvurularını tamamlar.
 3. Sevis Ücreti: 35$ olan SEVIS ücreti vize başvurunuzdan en geç 3 gün öncesinde ödenmiş olmalıdır. Student and Exchange Visitor Information System adında öğrenci takip sistemidir. Bu ödeme online olarak EDEX danışmanlarınız tarafından sizin adınıza yapılır.
 4. Uçak Bileti: Uçak biletinizin fiyatı, gideceğiniz yere ve alacağınız tarihe göre değişkenlik göstermekle birlikte gidiş-dönüş 500-900$ arasındadır. EDEX olarak size en uygun uçak biletini bulmakta yardımcı oluyoruz. Bilet alırken, aktarma sürelerine, biletin iptal-iade koşullarına ve tarih değişikliği yapılabilir bir bilet olduğuna dikkat etmenizi öneririz.
 5. Pasaport Ücreti: 790₺ (Öğrenciler için yalnızca defter bedeli alınmaktadır.)
 6. Cep Harçlığı: Amerika'da çalıştığınız sürece ödemeleriniz genelde 2 haftalık dönemler şeklinde yapılır. Bu yüzden Amerika'ya vardığınızda ilk 2 haftalık harcamanızı karşılamak için belirli bir tutar yanınızda bulundurmanız gerekir. Yanınızda bulunması gereken harçlığı Amerika'ya vardığınız yapacağınız ilk seyahat masrafınıza ve konaklama yerinizin depozito tutarına göre belirlemelisiniz. Bu tutar genelde 700$ civarındadır.

Work and Travel Program Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • %100 iş ve konaklama garantisi
 •  DS 2019 çalışma izninizin ABD'den getirtilmesi
 • Kapsamlı sağlık sigortası
 • Vize başvuru evraklarınızın hazırlanması 
 • Oryantasyon eğitimleri
 • 7/24 acil danışma hatları

Work And Travel blog