ES London

ES London

ES Londra, sayısız cazibe merkezi ile dünyanın en kozmopolit şehirlerinden birinde bulunmaktadır. Sanat ve kültürden spora, alışverişe ve canlı gece hayatına kadar Londra'da herkes için bir şeyler vardır. Bloomsbury semtinde, Russell Meydanı'nda (WC1) merkezi bir konumda yer alan ES Londra, Russell Meydanı'na sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve King's Cross St Pancras Metro İstasyonu'na 20 dakikalık yolculuk mesafesinde olduğundan Londra'nın kalbine hızlı erişim imkanı sunmaktadır.

ES Londra kampüsü ve okulun heyecan verici sosyal etkinlik programları, eğitim alırken ve sosyalleşirken ömür boyu sürecek anılar biriktirmeniz için ihtiyacınız olan her şeydir. İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek ve Londra'da şehrin en gözde turistik yerlerini keşfederek harika vakit geçirmek için ES Londra’ya katılın. 

Modern teknoloji tabanlı sınıflarda kaliteli eğitimin yanı sıra, rahat bir şekilde eğitim almanızı ve yaşamanızı sağlamak için konaklama hizmetleri konusunda da öğrencilerine seçenek sunmaktadır. Akıllı tahtalar ve multimedya tabanlı öğretim materyalleri kullanarak dersleri olabildiğince ilgi çekici ve interaktif hale getiren ES Londra’nın eğitim stili bir dizi etkinlik, görev ve eğlenceli öğrenme yöntemi içermektedir. 

TESOL, CELTA gibi küresel sertifikalara sahip profesyonel bir öğretmen ekibi ve uluslararası öğrencilere eğitim verme konusunda ek deneyimli kadrosu olan ES Londra, arkadaş canlısı ve cana yakın davranışları, öğrenmenize ve büyümenize izin vermek için olumlu bir öğrenme ortamı sunar.

 

Sunulan İngilizce Kursları

  • Genel İngilizce
  • IELTS Hazırlık
  • Konuşma Kursu

 

Konaklama Çeşitleri

ES Londra Dil Okullarını seçen öğrencilere konaklama seçenekleri olarak öğrenci yurdu, aile yanı konaklama, öğrenci evleri veya misafir evi gibi konaklama imkanları sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama adından da anlaşılacağı üzere, dil eğitimi aldığınız bölgede yaşayan bir ailenin evinde fazladan bir odaları var ise o odayı öğrencilere açtığı bir konaklama çeşididir. Bu konaklama türü kendi içerisinde 2 ye ayrılır. Birincisi tek kişilik konaklama ki  bu oda tek yaşayacağınız size özel bir odadır. İkincisi ise 2 kişilik konaklama türüdür ki odanızı sizin gibi uluslararası bir öğrenciyle paylaşacağınız anlamına gelir.  

Aile yanı konaklamada aile yanına yerleştiğinizde ev içerisinde de İngilizce pratik yapma şansınız artar. Genelde dil eğitimine gelen veya İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilerin seçtiği bir konaklama türüdür. Dil eğitimi aldığınız ülkenin kültürünü yakından tanırsınız ve günlük hayata daha hızlı adapte olursunuz. Bu konaklama türünün bir diğer avantajı ise diğer alternatiflere göre daha ekonomik olmasıdır. 

Yurt Konaklama

Öğrenci yurtları & rezidans yurtlar (özel yurtlar) genelde şehir merkezlerinde olur ya da şehir merkezlerine metro duraklarına 5 dk’lık yürüme mesafesinde olduğundan öğrencilerin çok tercih ettiği bir konaklama çeşididir. 

Bu konaklama türünde fiyatı etkileyen birkaç unsur bulunmaktadır. Odaların tek kişilik ya da çift kişilik (paylaşımlı) olması, mutfak ve banyonun odanın içinde olması ya da banyo ve mutfağın ortak alanda olması gibi seçenekler ile konaklama ücretleri değişebilir. 

Birçok yurdun ortak özelliği olan 7/24 güvenlik sistemi, spor salonu, sosyal alan, ders çalışma alanları vb. özellikler; ögrencilerin güven içinde konaklamasını sağladığı gibi aktivite yapabileceği alanlar sayesinde sosyalleşme imkanı da sunmaktadır.