ELI Drogheda

ELI Drogheda

Tarih ile dokunmuş Drogheda şehrinde ELI dil okulunda eğitim almak demek yaptığı işi seven ve sıcakkanlı, nitelikli ve önemli derecede öğretim deneyimine sahip öğretmenlerle İngilizce öğreneceksiniz demektir. ELI okulları müfredatını ve öğretim metodolojisini en yüksek uluslararası standartlara uyacak şekilde tasarlayan, ancak eğitime olan yaklaşımını kişiselleştirerek her bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayabilen bir sisteme sahiptir.

Etnik ve yurt dışı deneyimi açısından zengin Öğrenci Destek Ekibi ile sizi anlayan birileri her daim yanınızda olacaktır. Her karşılaşmada birinci sınıf hizmet sunmayı hedefleyen ELI, İngilizce öğrenmek isteyen öğrencileri Drogheda kampüsüne davet etmektedir.

Student Experience ekiplerinin liderliğinde, şehri tanımak ve sizinle aynı yolda olan öğrencilerle tanışmak için sosyal etkinliklere, faaliyetler ve atölyelere katılma şansınız olacak. Deneyimli öğrencilerimiz yeni gelen öğrenciler ile, iş bulma, uzun süreli konaklama ve hatta yemek yenecek iyi yerler ve yapılacak eğlenceli şeyler hakkındaki hikayelerini ve tüyolarını paylaşmaya teşvik edilir.

Farklı ülkelerden, yaşam tarzlarından, kültürlerden ve geleneklerden, hayatlarını İngilizce aracılığıyla dönüştürmek için ortak bir hedefle birleşmiş küresel bir öğrenci topluluğu yaratmaya çalışan ELI bu fırsatı kucaklayan öğrencilerinin ömür boyu sürecek uluslararası bağlantılar ve dostluklar kurmalarını hedefler.

2021'de sektör meslektaşları ve ortakları tarafından Avrupa'nın En İyi Yeni İngilizce Dil Okulları arasında aday gösterilen ELI, öğrencilerinin hayatlarını dönüştürme potansiyeline sahip bir dizi program sunar. 

Sunulan İngilizce Kursları

 

  • Genel İngilizce
  • IELTS Hazırlık
  • Work & Study
  • Genç Yetişkin Programı

 

Konaklama Çeşitleri

ELI Dil Okullarını seçen öğrencilere konaklama seçenekleri olarak öğrenci yurdu, aile yanı konaklama, öğrenci evleri veya misafir evi gibi konaklama imkanları sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama adından da anlaşılacağı üzere, dil eğitimi aldığınız bölgede yaşayan bir ailenin evinde fazladan bir odaları var ise o odayı öğrencilere açtığı bir konaklama çeşididir. Bu konaklama türü kendi içerisinde 2 ye ayrılır. Birincisi tek yataklı konaklama. Bu oda tek yaşayacağınız size özel bir odadır. İkincisi ise 2 yataklı yani odanızı sizin gibi uluslararası bir öğrenciyle paylaşacağınız anlamına gelir.  

Aile yanı konaklamada aile yanına yerleştiğiniz zaman ev içerisinde de İngilizce pratik yapma şansınız artar. Genelde dil eğitimine gelen veya İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilerin seçtiği bir konaklama türüdür. Dil eğitimi aldığınız ülkenin kültürünü yakından tanırsınız ve günlük hayata daha hızlı adapte olursunuz.

Yurt Konaklama

Öğrenci yurtları & rezidans yurtlar (özel yurtlar) genelde şehir merkezlerinde olur ya da şehir merkezlerine metro duraklarına 5 dk’lık yürüme mesafesinde olduğundan öğrencilerin çok tercih ettiği bir konaklama çeşididir. 

Bu konaklama türünde fiyatı etkileyen birkaç unsur var. Tek kişilik yurt ya da çift kişilik yurt (paylaşımlı) yurtlardır. Bazılarında mutfak ve banyo odanın içinde diğerlerinde banyo mutfak ortak alanda olur bunun gibi seçenekler ile konaklama ücretleri değişebilir. 

Birçok yurdun ortak özelliği 7/24 güvenlik sistemiyle denetleniyor olması, spor salonu olması, sosyal alan, ders çalışma yeri, ortak mutfak, sinema yeri gibi birçok aktivite yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.