EC English

EC English Boston Dil Okulları 

EC English Boston şubesi şehrin merkezinde bulunmaktadır. New York veya Los Angeles'ın çılgın temposu olmadan, büyük bir şehrin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. 120 öğrenci kapasiteli okulda sınıflar ortalama 11 kişi olmaktadır. Yoğun dönemlerde maksimum öğrenci sayısı 15 kişi olarak belirlenmiştir.

Sunulan İngilizce Kursları

  • Genel ve Yoğun İngilizce

  • Profesyonellere Yönelik İş İngilizcesi

  • İş İngilizcesi

  • Birebir İngilizce Eğitimleri

Konaklama Seçenekleri

EC English Dil Okullarını seçen öğrencilere konaklama seçenekleri olarak aile yanı konaklaması ve uluslararası konuk evi imkanları sunmaktadır. 

Aile Yanı Konaklama

Ev sahibi aileler, Amerikalı bir ailenin hayatını nasıl sürdürdüğü konusunda en iyi bilgiyi sağlar. Aileyle olan bu etkileşim, öğrencilerin daha iyi, daha hızlı iletişim kurmasına yardımcı olur ve günlük durumlarda kullanılan kelimeleri ve incelikleri kavramalarına olanak tanır. Boston'da tipik bir aile yanında konaklama yoktur. Bazı evler tek katlı evler, apartman daireleri veya çok aileli evler şeklindedir.

Öğrenciler tek veya iki kişilik odalara yerleştirilir. Her odada yatak, çalışma masası, dolap ve atık kağıt sepeti bulunmaktadır. Odaların ve yaşam alanlarının temiz ve düzenli tutulması önemlidir. Öğrenciler ayrıca ortak banyodan yararlanabilirler.

Nevresim ve havlular ev sahibi aile tarafından sağlanmaktadır. Genel olarak öğrenciler çamaşır yıkama olanaklarını kullanabilirler, ancak haftada bir kez yıkama sayısı ailenin takdirine bağlıdır, örneğin belirli bir çamaşır yıkama günü. İnternet erişimi mevcuttur ve telefon erişimi yalnızca gelen aramalarla sınırlıdır. Yemek konusunda aileler, her biri besin değeriyle dolu çeşitli yiyecekler sunar. Ev sahibi aileler, sunulan yemek çeşitlerini öğrencilerin damak zevkine göre ayarlamaya çabalar ve yemek hazırlarken dini inançları dikkate alır. Vejetaryenler veya gıda alerjisi olan kişilerin rezervasyon sırasında yemek seçeneklerini belirtmeleri gerekmektedir, böylece bu bilgiler varıştan önce ailelerle paylaşılabilir.

Kahvaltı aileden aileye değişir. Genellikle self-servistir ve ekmek, kahve, mısır gevreği içerir. Ev sahiplerinin öğrencilere evlerine özgü her şeyi sunmaları teşvik edilir.

Öğrenciler aile ne yiyorsa onu yiyecek ve akşam yemeklerinde masanın kurulmasına veya toplanılmasına yardımcı olacaklar. Öğrencilerin aile etkinliklerine veya gezilere katılmaları teşvik edilir.

Eyaletlerde akşam yemekleri genellikle oldukça erken saatte yapılır ancak aileler, yemek yeme saatlerini öğrenciye bildirecektir. Her aile her akşam birlikte oturup akşam yemeği yemeyebilir. Öğrencinin akşam yemeğine geç kalması veya akşam yemeği yememesi durumunda ev sahibi aileyi önceden bilgilendirmesi önemlidir.

Uluslararası Konuk Evi Konaklaması

1985 yılında tarihi kumtaşlarının arasında kurulan International Guest House, Boston Proper'ın en saygın bölgelerinden biri olan Back Bay'de yer almaktadır. Bir zamanların tek aile evi, Boston'un önde gelen konaklama seçeneklerinden birine dönüştürüldü.

Başlangıçta tarihi bir tek aile evi olan Boston International Guest House, konforlu ve güvenli konaklama birimlerine dönüştürülerek yenilenmiştir.
 
Eşsiz ve merkezi konumunun yanı sıra bu Konuk Evi, düzenli olarak temizlenen banyolara ve yeni yıkanmış nevresim ve havlulara sahip, tam donanımlı ortak odalar sunmaktadır.

Yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) seçeneği mevcuttur. Tipik bir kahvaltı pazartesiden cumartesiye sıcak yumurta, meyve, kızarmış ekmek, tahıl gevreği ve kahve/çaydan oluşur. Pazar günleri kontinental kahvaltı ve brunch servis edilmektedir. Tam akşam yemeği pazartesiden cumartesiye sunulur, menü her gün değişir. 
* Noel Günü ve Yılbaşı Günü'nde yemek verilmemektedir.