Tayland’da Öğretmenlik Programına Kimler Başvurabilir?

Tayland'da Öğretmenlik Programı Nedir? Tayland'da Öğretmenlik Yapmanın şartları nelerdir? Tayland’da öğretmenlik programına kimler başvurabilir?

Son zamanlarda öğrencilerimizden sıkça aldığımız sorular arasında Tayland'da öğretmenlik programı, bu programa katılım şartları ve orada çalışma şartları ile ilgili oluyor.

Tayland'da Öğretmenlik Programı Nedir?

Öncelikle Tayland'da Öğretmenlik programının ne olduğuna bakalım: Tayland'da Öğretmenlik programı, öğretmen ya da öğretmen adaylarının, Tayland devlet okullarında İngilizce ya da temel bilimler alanlarında yurtdışında öğretmenlik yapmasına fırsat veren, devlet destekli bir kariyer ve kültürel değişim programıdır.

Program, adayların kariyerlerine uluslararası bir deneyim kazandırırken, aynı zamanda Doğu’nun zengin kültürünü keşfetme fırsatı da sağlıyor. 

Tayland'da Öğretmenlik Programına Kimler Katılabilir?

Öğretmenlik diploması şart mı? 

Tayland'da Öğretmenlik Programına öğretmenlik diploması olanların yanı sıra, öğretmenlik diploması olmamasına rağmen ilköğretim seviyesi temel bilimler ya da İngilizce alanında ders verileceğine inanan üniversite mezunları da programa katılabilir. 

Örnekle anlatmak gerekirse, mühendislik mezunu bir aday, ilköğretim seviyesinde matematik öğretmenliği yapmak için başvuru yapabilir. Ya da fen fakültesi kimya bölümü mezunu bir aday, Fen öğretmeni olmak için yine başvuruda bulunabilir. 

Herhangi bir yaş sınırlaması var mı?

Tayland'da Öğretmenlik Programına katılacak olan adaylar için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor.

Programa başvurmak için İngilizce bilmek gerekiyor mu?

Tayland'da Öğretmenlik Programına başvuracak adaylardan, İngilizce öğretmenliğine başvuracak olanlar için C1 seviyesinde dil yeterliliği şartı aranmaktadır. Diğer bölümlere başvuracak adayların ise minimum B2 seviyesinde  dil yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Tayland'da Öğretmenlik Programı ile ilgili daha fazla detayı aşağıdaki linkte bulabilir, programa başvurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://www.edex.com.tr/program_konu/taylandda-ogretmenlik