Malta Hakkında 4 Sıra Dışı Gerçek

Yurtdışı Dil Eğitimi konusunda, nitelikli dil okulları ve İngilizce Kurs ve programları ile öne çıkan Malta, dünyanın her yerinden öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. 

Yurtdışında İngilizce öğrenmek, İngilizce konuşma yeteneklerini geliştirmek, İş İngilizce, ya da genel İngilizce Kursları olsun, Malta kaliteli dil okulları öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. 

Malta Dil Okullarını görmek için linke tıklayabilirsiniz.

 

Malta, Yurtdışı Dil Okulları konusunda her ne kadar ilk akla gelen ülkelerden biri olsa da, muhtemelen bu sıradışı 5 bilgiyi bilmiyor olabilirsiniz:

Arapçadan Türeyen Resmi

Malta’da, resmi ve ulusal dillerinden biri,  Sicilya Emirliği döneminde Arapça dahil farklı dillerden türeyen Maltaca'dır; İngilizce ise ikinci resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Her Güne 1 Kilise

Bu küçük Akdeniz ülkesi Malta’da 365 civarında kilise bulunmaktadır. Bu kadar çok sayıda kilise olduğunu düşününce, orada yaşayan bir kişi bir yıl boyunca her gün farklı bir kiliseye gidebilir.

En Küçük Başkent

Malta, 0,61 kilometrekare ile Avrupa Birliği’nin alan açısından en küçük başkentli ülkesidir. 

En Yoğun Nüfuslu 4. Ülke

316 km2'lik bir alanda yaklaşık 515 bin nüfusu ile Malta, dünyanın 8’inci;  Avrupa’nın ise 4’üncü en yoğun ülkesidir.

Malta ve Yurtdışında bulunan diğer Dil Okullarımız hakkında bilgi almak, size en uygun şehir ve dil okulunu bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya’da Dil Eğitimi alabileceğiniz en avantajlı şehirlerinden Perth ile ilgili bilgilendirici blog yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

https://www.edex.com.tr/blog/avustralyanin-en-gunesli-baskenti-perth

Bizi Instagram Hesabımızdan Takip Edebilirsiniz:  https://www.instagram.com/edexcomtr