Avustralya'nın En Güneşli Başkenti: Perth

Avustralya'nın En Güneşli Başkenti: Perth

Yurtdışına giderek, orada dil öğrenmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri de Avustralya. 

Güney yarım kürede, bizden oldukça uzak bu kıta ülkesi, yerel kültürü, iklimi ve sıradışı kıtaya özgü canlıları ile bambaşka bir dünya deneyimi sunuyor. 

Avustralya’da dil eğitimi ile ilgili detaylı yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. https://www.edex.com.tr/program_ulke/avustralya-dil-okullari

PERTH ve ÖĞRENCİLER

Avustralya denince aklımıza daha çok Sidney ve Melbourne gelse de, Batı Avustralya'nın başkenti Perth, adeta öğrenciler için ayrılmış bir kent olarak karşımıza çıkıyor. İşte Perth’ü öğrenci dostu yapan unsurlar: 

Öğrenciyken bir işte çalışabilirsiniz.

Avustralya'da belirli hafta ve üzeri dil eğitimi alacak olan öğrenciler yasal çalışma izni alarak, bir yandan dil öğrenirken bir yandan da da part-time işlerde yasal olarak çalışabiliyorlar.İşsizlik oranın oldukça düşük olduğu Perth’de, öğrenciler kolaylıkla bir iş bulabiliyorlar.

Arkadaş bulmak çok kolay.

Hem çok sayıda uluslararası eğitim veren büyük üniversiteler hem de dünyaca ünlü dil okulları,her yıl dünyanın her yerinden bir çok öğrenciyi kendine çekiyor. Oradaki eğitminiz boyunca, Avustralyalı ya da sizin gibi diğer ülkelerden gelen kendi yaşıtınız diğer öğrencilerle çok kolay arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Avustralya'nın tadını birlikte çıkaracağınız arkadaşlarınızla unutulmaz hatıralar biriktirebilirsiniz. 

Aradığın dil okulu burada!

Dil eğitimi ile de öne çıkan bu güneşi bol kent, dünya standartlarında eğitim veren dil okulları ile meşhur. Sınav Hazırlık (TOEFL, IELTS) programlarından, İş İngilizcesi’ne ya da Genel İngilizce kurslarına çok sunulan program çeşitliliği ile mutlaka ihtiyaçlarını karşılayacak bir okul bulacaksın.

Perth’de dil öğrenebileceğiniz dil okullarımızı buradan inceleyebilirsiniz: 

https://www.edex.com.tr/okul/lexis-english-perth

https://www.edex.com.tr/okul/kaplan-international-perth

Konaklama sorun değil!

Hemen belirtelim ki, öğrenci nüfusunun fazla olması, okul seçeneklerindeki çeşitliliği konaklamada gösteriyor. Bütçe dostu hosteller, aile yanı konaklamaları, öğrenci yurtları ya da arkadaşlarınız birlikte kiralayabileceğimiz konforlu daireler sizi bekliyor.